SILVER & METAL / Silver / Sauce ladle 6903783
nr 690 3783
SAUCE LADLE
silver, 19th century, length: 39,
Silver, 1800-tal, längd: 39
700
SEK 350
Monday April 4 2011
at 18:09:51
2/4 12:04:54
300 kr
3/4 20:35:42
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver